Leopold Kolář ©

Březen 2010

Závěr běžkařské sezóny ...

24. března 2010 v 8:34

Sportovní klub při Gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem
ve spolupráci s FENIX SKI Team Jeseník
Vás srdečně zvou na

8. ročník memoriálu Štěpána Jašky


ve skoku na běžkách na můstku K-10

4.dubna 2010
Praděd
a

Časový rozpis závodu:
Prezentace: 9.30 - 10.15h Sporthotel Kurzovní
Trénink : 10.30 - 11.00h na můstku K-10
Start závodu: 11.01h všechny kategorie
Vyhlášení výsledků: až to skončí.

Nejlepší na Pradědu ...

16. března 2010 v 18:58
O tomto víkendu se na Pradědu sejdou nejlepší lyžaři běžci v kategoriích dorostu, aby zakončili lyžařskou sezónu v Českém poháru.
Již v pátek odpoledne začíná závod závody ve sprintu. Pokračování je v sobotu a závěr celého turné je v neděli. Celá akce se uskuteční na lyžařských tratích u Sporthotelu Kurzovní.
Pořadatelem akce je lyžařský oddíl Fenix Ski Team Jeseník.

Z minulé sezóny je k náhledu několik fotek.
a

a

Lyžařské závody - běžky

8. března 2010 v 7:52 Akce ve Vrbně a okolí
Sportovní klub při Gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem, oddíl běžeckého lyžování pořádá v sobotu 13.3.2010 lyžařský závod Moravského poháru.
Pro nejmenší závodníky je tento závod doplněn o kategorii benjaminků (chlapci a děvčata), kteří pojedou okruh v délce pouze 500m. Tato kategorie je pro děti, které jsou narozené v roce 2002 a mladší. Sněhové podmínky ve Vrbně stále dobré a zase něco připadlo, věříme, že se závod odjede ve Vrbně pod Pradědem na loukách nad hřbitovem. Zveme širokou veřejnost, pojďte povzbudit vrbenské závodníky.
Rozpis tohoto závodu najdete zde lyžařský závod - rozpis.


Zima ještě nekončí ...

1. března 2010 v 19:56
Po teplejším období se opět ozvala paní zima a opět nám přinese trochu sněhu. Pro ty, kteří se rádi toulají na běžkách přináším tip na sobotní nebo nedělní lyžování v klidném prostředí. V sobotu jsem byl na Videlském kříži. Od minulého týdne je zde upravená lyžařská trasa po Milionové cestě na Červenohorské sedlo. Na hlavní trase po lesní silnici bylo napadané listí a jehličí, ale na otevřených místech byla stopa čistá a zmrzlá.
Pro ty, kterým nevadí trochu ostřejší výstup, trasou vedoucí nad silnicí, je však po cca 500 m už stopa čistá a po pátečním (a i dnešním ) sněžení velmi dobře upravená. Z vrstevnicové trasy jsou za pěkného počasí pěkné výhledy na Jeseník a na hřeben táhnoucí se z ČHS směrem na Šerák a dále. Na této trase není tak velký "provoz", tak jako např. z ČHS na Praděd resp. obráceně. Velmi klidná oblast je balzámem na duši.

Pohled na Červenou horu ...

Upravené stopy ...

Žádný provoz ...

Tak co tomu říkáte, nezkusíte to ?