Leopold Kolář ©

Leden 2010

Závody v lyžařském orientačním běhu

14. ledna 2010 v 19:58 Akce ve Vrbně a okolí
Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám na severu Čech byl přesunout závod z Vrchlabí do Vrbna pod Pradědem. Pořadatelem je Sportovní gymnázium - oddíl orientačního běhu.
Program je následující : v sobotu 23.1. je M ČR na krátké trati, v neděli 24.1. pohárový závod na klasické trati. Centrum závodu je přímo ve Vrbně pod Pradědem, závodit se bude na loukách pod Vyskou horou a v lese směrem k Annenskému vrchu.Pohled na Vrbno a na část závodního prostoru - loukyTak to bývá před startem ... (foto L.Tomeček)

Také zde se bude závodit ...


I po těchto loukách ...

Lyžování ...

8. ledna 2010 v 19:13
Tak nám konečně nasněžilo také ve Vrbně. Již dříve jsme sice mohli vyjet na běžky, ale teprve nyní je to docela dobré. Pokud nám to vyhovuje, můžeme nazout běžky již na louce nad hasičskou stanicí a po trase "uválcované" sněžným skůtrem se můžeme vydat směrem ke sjezdovce. Odtud můžeme pokračovat dále k silnici, která vede na Annenský Vrch. Trasa je upravená podél silnice. Včera byla projetá trasa na Malou Hvězdu. Sněhu v lese je zatím méně, ale s opatrností se dá projet.
Také je upravena lyžařská louka (tzv.Stadionek).
Od zítřka bude v provozu pravděpodobně také sjezdovka pod Vysokou horou.
Další informace budou přidávány postupně. Tak ať vám to frčí ...


"Na plynu"...
Na Annenských myslivnách


Annenský vrch

Karlovice - Penzion U řeky

5. ledna 2010 v 14:42 Ubytování
KARLOVICE - významné letovisko a v minulosti klimatické lázně se nachází 5 km východně od Vrbna pod Pradědem, v překrásném údolí řeky Opavy, obklopeném hlubokými lesy východního okraje Hrubého Jeseníku. Obec Karlovice je vhodným východiskem pro pěší túry i cyklisty do nedaleké vysokohorské přírody. Zároveň i místem pro klidný rodinný pobyt a rekreaci v čistém a příjemném prostředí v PENSIONU U ŘEKY. Malý rodinný pension zaměřený na rodinnou rekreaci s dětmi i kojeneckého věku.
Pension je stylově přebudovaný z bývalé zemědělské usedlosti založené v roce 1752.
Více informací je na : www.pensionureky.wbs.cz
a