Leopold Kolář ©

Vrbno pod Pradědem

2. října 2009 v 13:48 |  O Vrbně
Město Vrbno pod Pradědem se nachází v podhůří Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 590 m.n.m. Jeho členitý tvar je dán soutokem Bílé , Střední, a Černé Opavy, stékající se v řeku Opavu. Město, zasazené do hustě zalesněného prostředí, je již v CHKO Jeseníky a je tak skutečnou bránou do této oblasti i do vysokohorských partií nejvyššího pohoří Moravy a Slezska - Jeseníků. Oblast je atraktivní jak pro milovníky letní tak i zimní turistiky.


V létě máte možnost využít hustou síť cyklotras nebo pěších turistických tras i jiných lesních zpevněných nebo asfaltových cest.
Nad městem na Zámeckém vrchu je zřícenina hradu Fürstenwalde, v blízkém okolí se nacházejí zříceniny dalších strážních hradů i pozůstatky důlních děl.
Výšlapy pěšky nebo na kole na okolní kopce jsou sice některé náročnější, avšak když se dostanete do horních partií, budete překvapeni nádhernými výhledy na okolí, např.na Praděd, Jeseník, Karlovu Studánku, a podobně.
Zde se můžete toulat po klidných lesních asfaltových cestách, svážnicích. Ne všechny jsou však v turistických nebo cyklistických mapách značeny. Ale pokud budete některou z map mít sebou, nemůžete zabloudit.
V zimě můžete využít některý z mnoha lyžařských vleků či udržované běžecké tratě ve Vrbně pod Pradědem, Ludvíkově, Karlově Studánce, Suché Rudné, Andělské Hoře
a na Pradědu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama